Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi.Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – NMP Matkę Kościoła; 
  • w środę – Święto Nawiedzenia NMP; 
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę – św. Karola Lwangę i towarzyszy, męczenników.
 2. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; na Mszy św. o godz. 12.00 J.E. Ks. Abp Henryk Nowacki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 3. W dniach 12 -22 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Łebie. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 4. W dniach 12 -16 czerwca organizujemy półkolonie letnie dla dzieci w Oratorium „Quo Vadis”. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
 5. Od poniedziałku 29 maja do piątku 2 czerwca nie ma Mszy św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia, ponieważ księża będą na rekolekcjach zakonnych w Falun.
 6. W czwartek rozpoczniemy miesiąc czerwiec, w sposób szczególny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy będziemy odmawiać Litanię do NSPJ. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Pragniemy serdecznie podziękować ks. Adamowi Żbikowskiemu, który po 10 latach pracy duszpasterskiej w Szwecji wraca do Polski. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożenia Wiernych.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jakuba od g. 18.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.30. Tego dnia, nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o owocne przeżycie wakacji.
 9. Msza św. w ciągu tygodnia w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.


Zostaw komentarz