W sakramencie chrztu, kiedy obdarowani zostaliśmy nową jakością życia, rozpoczął sie w nas proces rozwoju życia Bożego. Umocnieniem jest dla nas napełnienie Duchem Świętym, którego obiecał nam posłać zmartwychwstały Chrystus. Otwórzmy się dziś na Jego działanie, aby oświecił wszystko, co jest w naszym życiu ciemnością zła i grzechu, pamiętając, że oprócz wiary to właśnie pragnienie jest warunkiem otrzymania tego daru.

 1. Dziś celebrujemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
  • w środę – św. Karola Lwangę i Towarzyszy, męczenników;
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 3. W tym tygodniu Msze św. w kaplicy o g. 10.00.
 4. W miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15(niedziela).
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W piątek okazja do spowiedzi św. w kościele św. Jana od g. 17.00, o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie Msza św., a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców.
  W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00, połączona ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna – modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodzin.
 6. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwsza niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 7. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 odmawiamy Litanię do NSPJ.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 9. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Zapowiedzi:
  • Mikołaj Jacek Stachurski i Martyna Kajurek zamieszkali w Frösön. Zapowiedz I.

Zostaw komentarz