Oto dzień, który wstrząsnął całym światem, dzień, w którym Życie wyszło z grobu. Celebrując tę wielką tajemnicę naszej wiary, wyśpiewujmy Bogu radosne „Alleluja” za cudowne dzieło odkupienia i za każdy nowy początek naszego życia w miejscu, które wydawało się totalnym końcem.

  1. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus obdarza nas swoim pokojem. To są nasze życzenia dla Was wszystkich zebranych w ten dzień, ale i dla waszych bliskich.
  2. Z uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest Oktawa tej Uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w poniedziałek, w sposób uroczysty, Msze św. będą sprawowane w kościele św. Jakuba o godz. 10.30 i 12.00.
  3. Oktawa Zmartwychwstania kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną przez św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą sobotę, 15 kwietnia katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o g. 15.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dnia 16 kwietnia o godz. 10.30 na Mszę Świętą w kościele św. Jakuba.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz