Oto dzień, który wstrząsnął całym światem, dzień, w którym Życie wyszło z grobu. Celebrując tę wielką tajemnicę naszej wiary, wyśpiewujmy Bogu radosne „Alleluja” za cudowne dzieło odkupienia i za każdy nowy początek naszego życia w miejscu, które wydawało się totalnym końcem.

  1. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus obdarza nas swoim pokojem. To są nasze życzenia dla Was wszystkich zebranych w ten dzień, ale i dla waszych bliskich.
  2. Z uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest Oktawa tej Uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w poniedziałek, w sposób uroczysty, Msze św. będą sprawowane w kościele św. Jakuba o godz. 10.30 i 12.00.
  3. Oktawa Zmartwychwstania kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną przez św. Jana Pawła II.
  4. W przyszłą sobotę, 23 kwietnia – katecheza dla dzieci i młodzieży wg rozkładu w Bromma Gimnazjum. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dnia 24 kwietnia o godz. 10.30 na Mszę Świętą w kościele św. Jakuba oraz o g. 15.30 w Katedrze św. Eryka bezpośrednio po Mszy św. tradycyjne jajko wielkanocne i śpiewanie pieśni w dużej sali katedralnej. T-bana Medborgarplatsen.
  6. W dniach 29 kwietnia do 1 maja w Polskiej Misji Katolickiej odbędą się Rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się w niewolę miłości Chrystusowi przez ręce Maryi. Rekolekcje poprowadzi o. Dariusz Galant  z Kodnia. Informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  7. W dniach 11 -21 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Zakopanem. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
  8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz