Oto dzień, który wstrząsnął całym światem, dzień, w którym Życie wyszło z grobu. Celebrując tę wielką tajemnicę naszej wiary, wyśpiewujmy Bogu radosne „Alleluja” za cudowne dzieło odkupienia i za każdy nowy początek naszego życia w miejscu, które wydawało się totalnym końcem. 

  1. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus obdarza nas swoim pokojem. To są nasze życzenia dla Was wszystkich zebranych w ten dzień, ale i dla waszych bliskich.
  2. Z uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest Oktawa tej Uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w poniedziałek, Msze św. będąsprawowane w kościele św. Jana o godz. 10.30 i 12.00.
  3. Oktawa Zmartwychwstania kończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną przez św. Jana Pawła II.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od. g. 17.00, następnie Adoracja Najświętszego Saktamentu oraz Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajenic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o szacunek dla kobiet.
  5. W najbliższą sobotę, 6 kwietnia katecheza dla dzieci i młodzieży w Nacka Gimnazjum od. g. 10.00. Rozpoczynamy Mszą św. na Auli.
  6. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach Św. w kościele św. Jana będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  7. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dnia 7 kwietnia o godz. 10.30 na Mszę Świętą w kościele św. Jana, która odprawiona będzie w intencji Ofiarodawców i Sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Fundacji JP II w Sztokholmie.
  8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jana w piątki o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz