Chrystus zmartwychwstał! Nasze oczekiwanie się skończyło. Nasza nadzieja się spełniła. Wszystko dziś głosi triumf życia nad śmiercią: wystrój kościoła, procesja rezurekcyjna, nasz radosny śpiew, bicie dzwonów, a przede wszystkim pusty grób. Jak Apostołowie zaglądamy  do jego wnętrza i nikogo tam nie znajdujemy. To napełniło ich wiarą i dało moc do składania świadectwa. Radujemy się więc tą niezwykłą pierwszą niedzielą w historii Kościoła.

 1. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus obdarza nas swoim pokojem. To są nasze życzenia dla Was wszystkich zebranych w ten dzień, ale i dla waszych bliskich.
 2. Z uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest Oktawa tej Uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w poniedziałek, w sposób uroczysty, Msze św. będą sprawowane w Kaplicy i Oratorium „Quo Vadis” o g. 10.30 i 12.00.
 3. Oktawa Zmartwychwstania, kończy się Niedzielą Bożego Miłosierdzia, ustanowioną przez św. Jana Pawła II.
 4. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego dnia 11 kwietnia na Mszę św. w intencji Ofiarodawców i Sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie, która odprawiona będzie w kościele św. Stefana o g. 10.30. 
 5. W związku z pandemią i brakiem zmian w obostrzeniach Msze św. w przyszłą niedzielę będą sprawowane w Kaplicy, Oratorium i kościele św. Stefana. 
 6. Msze św. w kaplicy, Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Oratorium o g. 17.00.
 7. Trwa Kurs Przedmałżeński. Najbliższe spotkanie w czwartek 8 kwietnia o g. 18.30 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia. W tym roku nie będzie jesiennej edycji Kursu, kolejna edycja będzie wiosną 2022 roku.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Pogrzeb:
  • + Stanisława Svedbark  l. 92 na Katolska Kyrkogård Norra w środę 7 kwietnia o g. 11.00.

Zostaw komentarz