Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której pragniemy uczestniczyć przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim  oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie w Tajemnicy Wcielenia.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – św. Antoniego, opata;
  • w środę – Święto poświęcenia Katedry św. Eryka;
  • w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w sobotę – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 2. Stowarzyszenie „Ansgar” oraz Towarzystwo Przyjaciół Fundacji JP II zaprasza dziś 15 stycznia o g. 13.00 na wspólne śpiewanie kolęd w Oratorium „Quo Vadis”.
 3. Trwa okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 4. W sobotę 21 stycznia rozpoczniemy 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia siebie NMP.
 5. W dniach 20 – 22 stycznia w Marielund odbędą się rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych. Serdecznie zapraszamy. Informacje u ks. Pawła.
 6. W niedzielę 29 stycznia na Mszy św. w kościele św. Jakuba o g. 12.00, będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.
 7. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Pogrzeb:
  • + Krystyna Andersson l. 79, w poniedziałek 16 stycznia o g. 11.45 w Uppståndelskapellet.
  • + Adam Popis l. 72, w środę 18 stycznia o g. 10.00 w Heliga Korsets Kapell

Zostaw komentarz