Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego.
Często panują w nas ciemności grzechu. Nawróćmy się do Boga, przez żal za nasze winy, aby nad nami zabłysło Boże światło, które jaśnieje z tej ofiary i niesie jedność podzielonym i rozdartym przez grzech.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona Zgromadzenia Salezjańskiego;
  • w środę – Święto Nawrócenia św. Pawła;
  • w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
  • w sobotę – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 2. Trwa okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 3. Zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru PMK w Sztokholmie, który odbędzie się w sobotę 28 stycznia o g. 15.00 w Katedrze św. Eryka na Medborgarplatsen.
 4. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” zapraszamy w przyszłą niedzielę 29 stycznia na g. 13.00 do Oratorium Quo Vadis na kolejną edycję kursu języka szwedzkiego.
 5. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę 29 stycznia na Mszy św. w kościele św. Jakuba o g. 12.00, będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.
 7. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz