Pośród wielu rodzajów powołań jedno łączy nas wszystkich i nieważne ile mamy lat, pieniędzy czy grzechów. Jest to powołanie do świętości, które zapoczątkował w nas chrzest. Stając w prawdzie o sobie samych, wyrażamy nasz żal za to, że rezygnujemy z tego daru, sądząc, że świętość jest zarezerwowana jedynie dla nielicznych

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w piątek – św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.
 2. Dziś w racji drugiej niedzieli miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. A po wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 3. W piątek 13 stycznia w kościele św. Jakuba po Mszy św. o g. 18.30 spotkanie dla ministrantów i ich rodziców.
 4. W najbliższą sobotę 14 stycznia katecheza dla dzieci i młodzieży z Polskiej Misji Katolickiej w Nacka Gimnazjum od g. 10.00.
 5. Stowarzyszenie „Ansgar” zaprasza w przyszłą niedzielę 15 stycznia o g. 13.00 na wspólne śpiewanie kolęd w Oratorium „Quo Vadis”.
 6. Trwa okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 7. W sobotę 21 stycznia rozpoczniemy 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do zawierzenia siebie NMP.
 8. W dniach 20 – 22 stycznia w Marielund odbędą się rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych. Serdecznie zapraszamy. Informacje u ks. Pawła.
 9. W niedzielę 29 stycznia na Mszy św. w kościele św. Jakuba o g. 12.00, będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.
 10. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz