Dziś w Kościele – czterdzieści dni po Uroczystości Bożego Narodzenia – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. W ten sposób jako lud Boży przeżywamy na nowo to, co wydarzyło się w świątyni jerozolimskiej – Maryja i Józef ofiarowali Dzieciątko Jezus Ojcu w niebie, a Symeon ogłosił, że nowonarodzony Syn Boży jest Światłem świata i Zbawicielem narodów. Udział w Eucharystii przynagla nas zatem, abyśmy byli znakiem sprzeciwu wobec tego wszystkiego, co jest związane z ciemnością i stawali się ludźmi wnoszącymi światło w życie innych.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Błażeja, biskupa i męczennika; w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Pawła Mikę i towarzyszy, męczenników.
  2. Dziś po Mszach św., tradycyjnie jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zbieramy ofiary na utrzymanie Oratorium „Quo Vadis”.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jana od g. 17.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.00. Tego dnia, również spotkanie dla ministrantów i ich rodziców.
  4. W sobotę 8 lutego katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum według rozkładu. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma katechezę w Oratorium „Quo Vadis” o g. 15.00
  5. W przyszłą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00, Apel Jasnogórski.
  6. Trwa Kurs Przedmałżeński, który odbywa się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
  7. Od 24 do 28 lutego br. organizujemy w Oratorium „Quo Vadis” półkolonie dla dzieci „sportlov”. Zapisy i informacje u ks. Pawła.
  8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00, w kościele św. Jana w piątek o godz. 18.00 oraz w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  10. Pogrzeb:

+ Danuta Zawadzka, l. 79, we wtorek 4 lutego o g. 11.00 w katolickiej kaplicy na Solnej. Z tej racji tego dnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 10.00.