W oktawie Narodzenia Pańskiego nasze myśli kierują się w sposób oczywisty w stronę rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Jezus, Maryja oraz Józef tworzyli i tworzą Świętą Rodzinę, któradzisiaj w sposób szczególny zaprasza nas do sprawowania tej Najświętszej Ofiary.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki;
  • we wtorek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
  • w sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego.
 2. Jutro z racji Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. w kościele św. Jana o g. 10.30 i 12.00.
 3. W sobotę z racji uroczystości Objawienia Pańskiego;  Msze św. o g. 10.30 i 12.00 w kościele św. Jana.
 4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi  w kościele św. Jana od g. 17.00, następnie nabożeństwo do NSPJ i Msza św. o g. 18.00. ; po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msze św są o 10.30 i 12.00 u św Jana. Nie ma Mszy świętej w kaplicy o 10.00 i 18.00, a zmiana tajemnic żywego różańca jest w kościele św. Jana.
 6. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie serdecznie zaprasza w niedzielę 14 stycznia na g. 14.00 do Oratorium „Quo Vadis” na wspólne śpiewanie kolęd.
 7. Rozpoczął się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 i  18.00 oraz w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz