W dzisiejszą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, świętujemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Warunkiem zamieszkania w Jego królestwie jest budowanie Chrystusowego porządku już tu na ziemi, w polskim domu dwudziestego pierwszego wieku. Boże królestwo nie opiera się na kłamstwie, ale na prawdzie; nie promuje śmierci, ale życie; nie pokłada ufności w korupcji, lecz w sprawiedliwości; nie karmi się wojną, ale pokojem. Królestwo Jezusa żyje po prostu miłością. Z pokorą w sercu uznajmy przed Bogiem, że nie zawsze żyjemy według zasad Jego królestwo.

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, oraz wspominamy także św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, która w tradycji Kościoła czczona jest jako patronką muzyki kościelnej. Dołóżmy wszelkich starań, aby jeszcze bardziej czuć się odpowiedzialnymi za dar śpiewu i muzyki kościelnej.
  2. We wtorek wspominamy w liturgii – świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac, kapłana i Towarzyszy. 
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na świat. Oczekiwanie adwentowe ma dwojaki charakter. Po pierwsze, przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Po drugie, Adwent jest przypomnieniem, że cały czas oczekujemy na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię, na końcu czasów.
  4. Przy ołtarzu można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  5. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne i katolickie kalendarze na rok 2021.
  6. Msze św. w kościele św. Jana w piątki o godz. 18.00 oraz w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00. Od przyszłej niedzieli nie ma Mszy św. w języku polskim w katedrze ale będzie w kaplicy przy Södermannagatan 52 o godz. 17.00. 
  7. Chór Polskiej Misji Katolickiej bardzo serdecznie zaprasza na wspólne śpiewanie Nieszporów dziś o godzinie 16.00 w katedrze przy Medborgarplatsen.
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń; błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz