Kościół uobecnia dzieło Jezusa Chrystusa, ofiarując Jego Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. Dzięki tej ofierze Chrystus obecny jest wśród nas i jednoczy swoich wyznawców. Dzisiaj gromadzimy się, aby dziękować Chrystusowi za Eucharystię. Niesiemy Jego Ciało w procesjach. Jest to wyznanie wiary i uświadomienie sobie, jaki posiadamy skarb — Chleb dający życie. Przeprośmy za nasze grzechy, abyśmy byli należycie przygotowani do uczestnictwa w tej ofierze Eucharystycznej i do przyjęcia Ciała Chrystusa, by potem zanieść Go dzisiejszemu światu.

 1. Dziś celebrujemy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, po Mszy św. o g. 12.00 Procesja Eucharystyczna.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę – Niepokalane Serce Maryi.
 3. W miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15(niedziela).
 4. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa; przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 odmawiamy Litanię do NSPJ.
 5. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
 6. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, a szczególnie ks. Marianowi z racji kolejnej rocznicy święceń kapłańskich, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 7. Zapowiedzi:
  • Mikołaj Jacek Stachurski i Martyna Kajurek zamieszkali w Frösön. Zapowiedz III.
  • Tomasz Zbigniew Kuczyński i Grażyna Anna Gąsienica- Lazi, zam. w Bandhagen. Zapowiedz II.
 8. Pogrzeb:
  • + Yvonne Grape, l. 80 w poniedziałek 15 czerwca o g. 11.00 w Katolickiej kaplicy na Solnej.
  • + Mieczysław Ciok, l. 91 we wtorek 16 czerwca o g. 11.00 na Lötsjön Begravningsplats.

Zostaw komentarz