Jesteśmy ludem Bożym pielgrzymującym do niebieskiej Ojczyzny. Naszym Panem jest Jezus Chrystus, który wciąż pochyla się nad nami i pomaga nam w drodze. Zna naszą niestałość i niemoc, dlatego sam daje pokarm wzmacniający nasze siły duchowe, daje nam swoje Ciało. Dzisiaj uwielbiamy Go za ten niezwykły dar i przepraszamy na początku tej świętej liturgii, że tak często z niego nie korzystamy, nie w pełni uczestnicząc w Eucharystii. Ciało Chrystusa zostało wydane za nasze grzechy i Jego Krew została za nas wylana, wyznajmy więc przed Bogiem swe grzechy, by mieć udział w tym przebaczeniu, które przynosi Eucharystia. 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; 
  • w czwartek – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę – Niepokalane Serce NMP.
 2. Dziś przeżywamy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszyśw. o g. 12.00 Procesja Eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 3. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W czerwcu przed Mszami świętymi w kaplicy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00, w tym czasie nie ma, również Mszy św. w niedzielę o g. 17.00.
 6. Kierownik Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje nauczycieli – edukacji, wczesnoszkolnej, języka polskiego i nauczyciela bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 7. Serdecznie dziękujemy ks. Włodzimierzowi, wychowawcom i sponsorom, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu półkolonii letnich dla dzieci w Quo Vadis.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz