Gromadzimy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby zrozumieć podstawową prawdę, że jedynym Panem naszego życia, naszych nocy i dni, naszych powstań i zaśnięć jest Ten, który ukształtował człowieka już w łonie matki.
Często człowiek planuje swoją przyszłość na własny „rachunek”, bez Boga, uzurpując sobie w ten sposób prawo do własnej reżyserii życia. Chrześcijanin odrzuca dzisiaj Boga, Bóg nie jest mile widziany w życiu człowieka: w szkole, szpitalu, zakładach pracy. „Bóg jest tam niepotrzebny”- tak uważa wielu ludzi, ponieważ Jego miejsce jest w Kościele.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Jana Bosko, kapłana;
  • w środę – Święto Ofiarowania Pańskiego;
  • w czwartek – św. Błażeja, biskupa i męczennika;
  • w sobotę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę.
 2. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba, będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 3. W środę z racji Święta Ofiarowania Pańskiego Msze św. w kaplicy o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba o g. 18.00.
 4. W czwartek 3 lutego w Polskiej Misji Katolickiej kurs przedmałżeński. Chętnych zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w kaplicy, a po niej spotkanie kursu. Tego samego dnia na Mszach św. w kaplicy błogosławieństwo gardła z racji wspomnienia św. Błażeja. 
 5. W czwartek od 23.00 do 24.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Bożego Miłosierdzia dla mężczyzn. Zapraszają Wojownicy Maryi. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00 w kościele św. Stefana, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.00, po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i ich rodziców; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o świętość życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 7. W sobotę na Mszach św. w kaplicy poświęcenie chleba i soli z racji wspomnienia św. Agaty.
 8. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 5 lutego od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
 9. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz