Gromadzimy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby zrozumieć podstawową prawdę, że jedynym Panem naszego życia, naszych nocy i dni, naszych powstań i zaśnięć jest Ten, który ukształtował człowieka już w łonie matki. Często człowiek planuje swoją przyszłość na własny „rachunek”, bez Boga, uzurpując sobie w ten sposób prawo do własnej reżyserii życia. Chrześcijanin odrzuca dzisiaj Boga, Bóg nie jest mile widziany w życiu człowieka: w szkole, szpitalu, zakładach pracy. „Bóg jest tam nie potrzebny”- tak uważa wielu ludzi, ponieważ Jego miejsce jest w Kościele.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – św. Jana Bosko, kapłana, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego; 
  • w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego tzw. M.B. Gromnicznej; 
  • w piątek – św. Błażeja, biskupa.
 2. Kończy się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 3. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” zapraszamy dziś 29 stycznia na g. 13.00 do Oratorium Quo Vadis na kolejną edycję kursu języka szwedzkiego.
 4. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Dziś na Mszy św. w kościele św. Jakuba o g. 12.00, będziemy obchodzić Uroczystość św. Jana Bosko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kościele św. Jakuba (g.18.00) kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od. g. 18.00 oraz Adoracja Najświętszego Saktamentu; Msza św. o g. 18.30, a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajenic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o pokój w Ukrainie.
 8. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz