Tak bardzo w dzisiejszym świecie brakuje jedności w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym. Wiele byśmy pewnie zyskali i zrobili, gdybyśmy usunęli z naszego życia podziały, które są spowodowane brakiem miłości, bo liczą się tylko nasze pragnienia i wygórowane często ambicje. Zamiast budować – rujnujemy; zamiast dawać pokój – wprowadzamy rozłam. To wszystko jest wynikiem braku miłości. Prawdziwa miłość swoje źródło ma w Trójcy Świętej. Bóg Ojciec zesłał na świat „Syna, Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela”, jak usłyszymy za chwilę w kolekcie, tylko dlatego abyśmy zrozumieli ekonomię Bożej miłości, która inna jest od ludzkiej. Jedność Bożych Osób wzywa nas dzisiaj do jedności z całym Kościołem Powszechnym, ale również i z Kościołem domowym, który jest pierwszą świątynią w życiu chrześcijanina – podkreślał to często św. Jan Paweł II.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • we wtorek – św. Justyna, męczennika;
  • w sobotę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało).
 3. We wtorek w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej o g. 19.00.
 4. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.
 5. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Stefana od. g. 17.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajemnic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o zakończenie pandemii.
 7. W piątek spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców od g. 16.30 w kościele św. Stefana; tego dnia Msza św. o g. 18.00 będzie odprawiona w kościele św. Stefana.
 8. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w sposób szczególny poświęcony Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 10. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 11. W związku ze zmianami wprowadzanymi od 1 czerwca przez Rząd Szwecji, od przyszłej niedzieli tj. 6 czerwca Msze św. będą odprawiane tylko w Kościele św. Stefana i Oratorium „Quo Vadis”. Od tego dnia nie będzie Mszy św. niedzielnych w Kaplicy. W kościele św. Stefana obowiązywać będzie limit 50 osób z zachowaniem dystansu.
 12. Msze św. w Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 13. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz