Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na tę Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Marię Dominikę Mazzarello oraz NMP Fatimską; w czwartek – św. Macieja, Apostoła; w sobotę – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika.
  2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi, z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską.
  4. Katecheza w Bromma Gimnazjum pozostaje nadal odwołana. Sakrament bierzmowania zaplanowany na 31 maja z racji pandemii nie odbędzie się tego dnia. Bliższe informacje zostaną podane młodzieży i ich rodzicom.
  5. W tym roku nie odbędą się, również kolonie dla dzieci i młodzieży w Polsce z racji na przepisy obowiązujące w naszej Ojczyźnie.
  6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.15
  7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, w sposób szczególny Księdzu Marianowi, który obchodzi swoje urodziny, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz