W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.
Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Przeprośmy za nasze grzechy, aby dostąpić przebaczenia i przez sakramentalne znaki dostrzec Boga, który w Chrystusie zbliża się do grzesznych ludzi.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski;
  • we wtorek – św. Floriana, męczennika;
  • w czwartek – św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
  • w sobotę – św. Stanisława, biskupa i męczennika.
 2. W poniedziałek 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00
 3. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.
 4. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; w piątek spowiedź od g. 17.00 w Oratorium Quo Vadis (dzieci, które zebrały 9 pierwszych piątków miesiąca oddają potwierdzenie księdzu; rozdanie nagród będzie w pierwszy piątek czerwca), a następnie Msza św. o g. 18.00; po Mszy św. Spotkanie dla ministrantów i ich rodziców.
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
 9. W zawiązku z pandemią i brakiem zmian w obostrzeniach Msze św. w pszyłą niedzielę będą sprawowane w Kaplicy, Oratorium „Quo Vadis” i kościele św. Stefana; w kościele św. Stefana obowiązują restrykcje , co do ilości wiernych na Eucharystii. 
 10. Msze św. w kaplicy, Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Oratorium o g. 17.00.
 11. Trwa Kurs Przedmałżeński. Najbliższe spotkanie w czwartek 6 maja o g. 18.30 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia. W tym roku nie będzie jesiennej edycji Kursu, kolejna edycja będzie wiosną 2022 roku.
 12. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, w sposób szczególny ks. Markowi, który obchodzi swoje urodziny – oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze,  składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 13. Zapowiedzi:
  • Dawid Mszański i Natalia Mszańska, zamieszkali Täby. Zapowiedź I

Zostaw komentarz