Zgromadzeni przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, pragniemy celebrować Jego zbawcze misteria, które dały nam zbawienie. Każda Eucharystia, to przestrzeń, w której misteria z życia Jezusa, czyli męka, śmierć i zmartwychwstanie, stają się tu i teraz również naszym udziałem. Zmartwychwstały Jezus pragnie podczas tej Eucharystii wejść w naszą egzystencję. On chce, abyśmy my razem z Nim zmartwychwstali. Zmartwychwstanie z Jezusem, to przede wszystkim nasze nawrócenie, przemiana naszego życia, to odwrócenie się od grzechu. Aby owoce płynące z Eucharystii były jak najlepsze, uznajmy przed Bogiem naszą grzeszność, abyśmy mogli godnie pochylić się nad tajemnicami naszego zbawienia.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
  • w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Fatimską.
 2. W dniach 12 -22 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Łebie. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 3. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 4. W środę 10 maja od g.16.30 w kościele św. Jakuba spowiedź dla dzieci i rodziców przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W sobotę 13 maja g.10.00 w kościele św. Jakuba odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba, zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, a szczególnie ks. Marianowi, który obchodzi swoje urodziny oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 10. Zapowiedzi:
  • Mateusz Olszewski i Sylwia Panek, zam. Huddinge. Zapowiedź II
  • Abishek S oraz Weronika K, zam. Sundbyberg. Zapowiedź II
 11. Pogrzeb:
  • Andreas Szarota l. 66, w piątek 12 maja o g. 11.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz