Jezus nikogo nie potępia, ale daje kolejną szansę, obdarza przebaczeniem i miłosierdziem wszystkich tych, którzy skruszonym sercem proszą Go o przebaczenie. Dzisiaj Chrystus przypomina nam, czym jest prawdziwe miłosierdzie, które łączy się z wyrzeczeniem. Bóg patrzy na ludzkie serce i nasze intencje – nie na ludzki grzech. Dla Niego nie jest najważniejszy grzech, ale otwartość człowieka na Jego miłosierną miłość, która trwa od wieków. Nie można być chrześcijaninem i służyć Bogu, jeśli nie otworzy się przed Nim wszystkich sfer życia, jeśli nie uzna człowiek przed Bogiem całej swojej nędzy, wtedy nie może oczekiwać od Stwórcy przebaczenia. Tylko grzech nazwany i wyznany może być odpuszczony.

  1. Kończymy Rekolekcje Wielkopostne w Polskiej Misji Katolickiej które, wygłosił ks. Michał Jach – salezjanin pracujący w Gruzji. Bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy wielu łask od Boga i opieki Matki Najświętszej.
  2. Dziś po Mszach św. w kościele św. Jakuba oraz w kaplicy modlimy się o pokój na Ukrainie (dziesiątek różańca).
  3. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba po Mszy św. o g. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 9.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. 
  5. Przypominamy że w piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 9 kwietnia od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”.
  7. W przyszłą niedzielę celebrować będziemy – Niedzielę Męki Pańskiej tzw. Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Tradycyjnie przed kościołem będzie można nabyć palemki od harcerzy.
  8. Zapraszamy na koncert chóru Polskiej Misji Katolickiej, który odbędzie się w sobotę 9 kwietnia o g. 15.30 w katedrze na Medborgarplatsen.
  9. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30. W kaplicy w niedzielę o g. 17.00 oraz w ciągu tygodnia o godz. 10.00 i 18.00, z wyjątkiem piątku o g. 18.30.
  10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz