Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W piątą niedzielę Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi.

Grzechy powodują śmierć i oddalają nas od źródła życia, którym obdarzył nas Bóg na chrzcie świętym. Przeprośmy więc Boga za nasze winy, aby mieć życie ofiarowane nam przez Chrystusa.

 1. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba po Mszy św. o g. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 9.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dziś kończymy Rekolekcje Wielkopostne w Polskiej Misji Katolickiej, które wygłosił ks. Piotr Pączkowski – salezjanin pracujący w Bydgoszczy, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za pobyt w w naszej wspólnocie i wygłoszone Boże Słowo oraz życzymy światła Ducha Świętego w codziennej pracy duszpasterskiej.
 3. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” zapraszamy dziś na g. 13.00 do Oratorium Quo Vadis na kurs języka szwedzkiego.
 4. Przypominamy, że w piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową (Niedzielę Męki Pańskiej). Na Mszach św. poświęcenie palm. Przed kościołem będzie można nabyć palmy od harcerzy.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy ostatnie spotkanie kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w sobotę Msza św. w kaplicy połączona ze zmianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o pokój w Ukrainie i na całym świecie.
 8. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Nacka Gimnazjum w sobotę 1 kwietnia od g. 10.00.
 9. Na fortepianie wyłożony jest rozkład nabożeństw na czas Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.
 10. W miesiącu marcu przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
 12. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz