Jezus nikogo nie potępia, ale daje kolejną szansę, obdarza przebaczeniem i miłosierdziem wszystkich tych, którzy skruszonym sercem proszą Go o przebaczenie. Dzisiaj Chrystus przypomina nam, czym jest prawdziwe miłosierdzie, które łączy się z wyrzeczeniem. Bóg patrzy na ludzkie serce i nasze intencje – nie na ludzki grzech. Dla Niego nie jest najważniejszy grzech, ale otwartość człowieka na Jego miłosierną miłość, która trwa od wieków. Nie można być chrześcijaninem i służyć Bogu, jeśli nie otworzy się przed Nim wszystkich sfer życia, jeśli nie uzna człowiek przed Bogiem całej swojej nędzy, wtedy nie może oczekiwać od Stwórcy przebaczenia. Tylko grzech nazwany i wyznany może być odpuszczony.

  1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 9.00 Gorzkie Żale. W piątki Droga Krzyżowa w kaplicy  po Mszy św . o g. 10.00 i w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W związku z rozporządzeniem Rządu Szwecji, iż z dniem 29 marca wchodzi ograniczenie ilości osób mogących przebywać w jednym miejscu do max. 50 osób.      ( Minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg, ogłosił, że każdy kto naruszy zakaz i nadal będzie organizował spotkania dla ponad 50 osób, ryzykuje grzywną lub więzieniem). W Mszach świętych w kościele św. Jana nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej osób niż wskazane w rozporządzeniu. Rozkład Mszy św. pozostaje w niedzielę niezmienny. Proszę o wyrozumiałość i jednocześnie modlitwę za nas wszystkich oraz śledzenie państwowych rozporządzeń.
  3. W miesiącu marcu przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Msza św. w j. polskim odbywająca się w Katedrze o g. 17.00 dziś zostaje przeniesiona do kaplicy Bożego Miłosierdzia na g. 17.15.
  5. Zachęcamy do modlitwy w intencji chorych na coronawirusa o łaskę zdrowia oraz o Bożą łaskę i zakończenie epidemii.
  6. Katecheza w Polskiej Misji zostaje zawieszona do odwołania.
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  8. Zapowiedzi:

– Paweł Korzeniewski i Agnieszka Joanna Hinz, zam. Linköping, Zapowiedź II