Świat potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Mamy być i światłem, i solą, aby ludzie mogli poznać prawdę i umocnieni dobrem chwalili Boga. W Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Ciałem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie.Grzech jest ciemnością. Tak wiele jest w nas ciemności. Przeprośmy Boga za grzechy, by rozjaśniało w nas Jego światło, a życie nasze stało się solą dla ziemi.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w czwartek – św. Scholastykę, dziewicę; 
  • w piątek – NMP z Lourdes.
 2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba, zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 3. W czwartek 10 lutego w Polskiej Misji Katolickiej kurs przedmałżeński. Chętnych zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w kaplicy, a po niej spotkanie kursu.
 4. W piątek 11 lutego z racji wspomnienia MNP z Lourdes i Światowego Dnia Chorego,na Mszach św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 sakrament namaszczenia chorych.
 5. W przyszłą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 6. Dziś w Oratorium „Quo Vadis” od godziny 13.00 rozpoczęcie kursu języka szwedzkiego dla początkujących i zaawansowanych. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” serdecznie zapraszamy.
 7. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 9. Pogrzeb:
  • + Zakrzewski Eva l. 75, we wtorek 8 lutego o g. 12.00 w Trons Kapell.
  • + Dąbrowko Wolf Jerzy l. 66, w czwartek 10 lutego o g. 11.45 w Uppstondelse Kapellet.

Zostaw komentarz