Świat potrzebuje światła prawdy i soli dobra. Mamy być i światłem, i solą, aby ludzie mogli poznać prawdę i umocnieni dobrem chwalili Boga. W Eucharystii Chrystus oświeca swą prawdą i karmi swym Ciałem wszystkich, którzy chcą pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie. Grzech jest ciemnością. Tak wiele jest w nas ciemności. Przeprośmy Boga za grzechy, by rozjaśniało w nas Jego światło, a życie nasze stało się solą dla ziemi.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Pawła Mikki i Towarzyszy, męczenników; 
  • w piątek – św. Scholastykę, dziewicę; 
  • w sobotę – NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.
 2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 3. Skończył się okres odwiedzin duszpasterskich. Dziękujemy, tym wszystkim, którzy zaprosili kapłana z Bożym błogosławieństwem i modlitwą pod dach swoich domów i mieszkań.
 4. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” zapraszamy dziś na g. 13.00 do Oratorium Quo Vadis na kurs języka szwedzkiego.
 5. W sobotę 11 lutego z racji wspomnienia MNP z Lourdes i Światowego Dnia Chorego, na Mszach św. w kaplicy o g. 10.00 i 18.00 sakrament namaszczenia chorych.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 8. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Nacka Gimnazjum w sobotę 11 lutego od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania tego dnia ma katechezę w Oratorium „Quo Vadis” o g. 15.00.
 9. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Pogrzeb:
  • + Ewa Zofia Wodkowska l. 79, w czwartek 9 lutego o g. 10.30 w Turinge Kapell w Södertälje.

Zostaw komentarz