Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życic i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.
Prośmy Boga, by mocą Ducha Świętego oczyścił nasze sumienia, abyśmy mogli z należytym usposobieniem przyjąć dary Boże płynące z tej Mszy św.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • we wtorek – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika.
 2. Dziś, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. w kościele św. Jakuba o g. 10.30 i 12.00. Tego dnia uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe. Serdecznie zapraszamy.
 4. W dniach 12 -22 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Łebie. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 5. Od poniedziałku do czwartku będziemy przeżywać tzw. Biały Tydzień dzieci, które wczoraj przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji Msze św. wieczorne od poniedziałku do środy będą w kościele św. Jakuba o g. 18.00.
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w poniedziałek, wtorek i środę o g. 18.00, piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  • Mateusz Olszewski i Sylwia Panek, zam. Huddinge. Zapowiedź III
  • AAbishek S oraz Weronika K, zam. Sundbyberg. Zapowiedź III

Zostaw komentarz