Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życic i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Eryka, patrona Szwecji; w czwartek – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W czwartek w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Msze św. o g. 9.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia oraz o g. 10.30 i 12.00 w kościele św. Jana.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi, z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską, trwamy również w nowennie do Uroczystości NMP Wspomożenia Wiernych.
  4. W przyszłą niedzielę 24 maja Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. o g. 12.00 oddamy szczególny hołd Maryi. Serdecznie zapraszamy.
  5. W sobotę 30 maja zapraszamy dzieci do Bromma Gimnazjum po odbiór świadectw ukończenia katechezy dzieci z klas 0 do 8, w godzinach od 11.00 do 13.00. Do budynku szkoły od strony podwórza mogą wejść tylko same dzieci. Wyjątkiem jest klasa „0” i pierwsza. Prosimy tego dnia, również o zwrot podręczników.
  6. Sakrament bierzmowania zaplanowany na 31 maja z racji pandemii nie odbędzie się tego dnia.
  7. W tym roku nie odbędą się, również kolonie dla dzieci i młodzieży w Polsce z racji na przepisy obowiązujące w naszej Ojczyźnie.
  8. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.15
  9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz