Dzisiejszy świat, w który na pierwsze miejsce wysuwa rządzę pieniądza i szybkiego zysku, nawet za cenę odstąpienia od własnych przekonań religijnych, łudzi nas propozycjami łatwego szczęścia. Tak często w dążeniu do materialnego szczęścia tego świata, zapominamy o dobrach duchowych, które są najważniejsze, bo dają szczęście i radość w Królestwie niebieskim.

        Niech ta Eucharystia, którą celebrujemy razem z Chrystusem i kapłanem wyjedna nam łaskę przebaczenia u Boga, za to, że nie zawsze w Nim pokładamy nadzieję, ale ulegamy pokusom tego świata, który proponuje nam łatwe szczęście nawet za cenę życia wiecznego.  

  1. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W najbliższą środę przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpocznie Wielki Post. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w kaplicy o g. 10.00 i w kościele św. Jana o g. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych.
  3. Trwa Kurs Przedmałżeński, który odbywa się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
  4. W piątek w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do udziału. Tego samego dnia Apelem Jasnogórskim o g. 21.00 rozpocznie się Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski ( całonocna Adoracja). O 24.00 Msza św.  i dalszy ciąg Adoracji do g. 5.00. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy w całości Adoracji lub jej części.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św o g. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  6. Od przyszłej niedzieli zaczynamy kurs języka szwedzkiego dla początkujących i trochę zaawansowanych. Kurs organizuje stowarzyszenie Ansgar. Pierwsze zajęcia w niedzielę 18 lutego w Oratorium Quo Vadis na Södermanagatan 52. Zajęcia rozpoczną się o 13.00.
  7. Chór PMK poszukuje nowych chórzystów ze wszystkich głosów. Zapraszamy wszystkich chętnych początkujących, a także doświadczonych. Informacje u p. Tomasza.
  8. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz