​Przychodzimy do ołtarza, na którym codziennie ponawia się ofiara Chrystusa. Dziś przyszliśmy, by uświadomić sobie wymagającą wolność człowieka. „Przed ludźmi życie i śmierć, co się podoba, to będzie ci dane”. Bóg obdarzył nas wolnością. Otrzymaliśmy wolną wolę, możność wyboru dobra lub zła, życia bądź śmierci. Nasza obecność na tym świętym zgromadzeniu jest znakiem, że wybieramy życie. Słowo Boże i Eucharystia daje nam nowe życie, zapoczątkowuje chwałę, której „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało”. Przyjmijmy pokarm Chrystusowego Ciała. I pomyślmy: „jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
    • w wtorek – Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  2. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.oo Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” zapraszamy dziś na g. 13.00 do Oratorium Quo Vadis na kurs języka szwedzkiego.
  4. Od 27 lutego do 3 marca organizujemy w Oratorium „Quo Vadis” półkolonie (sportlov) dla dzieci. Informacje i zapisy u ks. Włodzimierza.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  6. W sobotę 18 lutego od g. 15.00 w Oratorium „Quo Vadis” katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30.
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz