Dzisiejszy świat, w który na pierwsze miejsce wysuwa rządzę pieniądza i szybkiego zysku, nawet za cenę odstąpienia od własnych przekonań religijnych, łudzi nas propozycjami łatwego szczęścia. Tak często w dążeniu do materialnego szczęścia tego świata, zapominamy o dobrach duchowych, które są najważniejsze, bo dają szczęście i radość w Królestwie niebieskim. Niech ta Eucharystia, którą celebrujemy razem z Chrystusem i kapłanem wyjedna nam łaskę przebaczenia u Boga, za to, że nie zawsze w Nim pokładamy nadzieję, ale ulegamy pokusom tego świata, który proponuje nam łatwe szczęście nawet za cenę życia wiecznego.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy.
 2. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 3. W czwartek 17 lutego w Polskiej Misji Katolickiej kurs przedmałżeński. Chętnych zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w kaplicy, a po niej spotkanie kursu.
 4. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 19 lutego od g. 10.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie o g. 14.00 w Oratorium „Quo Vadis”..
 5. Od najbliższego piątku tj. 18 lutego Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 6. Dziś w Oratorium „Quo Vadis” od godziny 13.00 kurs języka szwedzkiego dla początkujących i zaawansowanych. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” serdecznie zapraszamy.
 7. Z dalsza informujemy, że podczas Sportlov będą półkolonie dla dzieci w Oratorium „Quo Vadis”.
 8. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.00. W kaplicy w niedzielę o g. 17.00 oraz w ciągu tygodnia o godz. 10.00 i 18.00, z wyjątkiem piątku o g. 18.00.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz