Gromadzimy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby zrozumieć podstawową prawdę, że jedynym Panem naszego życia, naszych nocy i dni, naszych powstań i zaśnięć jest Ten, który ukształtował człowieka już w łonie matki. Często człowiek planuje swoją przyszłość na własny „rachunek”, bez Boga, uzurpując sobie w ten sposób prawo do własnej reżyserii życia. Chrześcijanin odrzuca dzisiaj Boga, Bóg nie jest mile widziany w życiu człowieka: w szkole, szpitalu, zakładach pracy. „Bóg jest tam nie potrzebny”- tak uważa wielu ludzi, ponieważ Jego miejsce jest w Kościele. Również i my często ulegamy takim poglądom. Zrzucamy Boga na margines ludzkiej egzystencji, lekceważymy Jego naukę i Jego wolę, a liczą się tylko nasze interesy, które nie zawsze są zgodne z chrześcijańskimi wartościami.

 1. W tym tygodniu wspominamy: 
  • w środę – św. Jana Bosko, kapłana; 
  • w piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej);
  • w sobotę – św. Błażeja, biskupa oraz św. Ansgara, biskupa.
 2. Dziś na Mszach św. w kościele św. Jana,  obchodzimy zewnętrzną Uroczystość św. Jana Josko – założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego.
 3. Trwa Kurs Przedmałżeński, który odbywa się w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w kaplicy Miłosierdzia Bożego na Södermannagatan 52.
 4. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W piątek z racji Święta Ofiarowania Pańskiego (M.B. Gromnicznej) Msze św. z poświęceniem świec o g. 10.00 w kaplicy oraz o g. 18.00 w kościele św. Jana. Święto to kończy w tradycji polskiej czas Bożego Narodzenia.
 6. W sobotę 3 lutego katecheza dla dzieci i młodzieży w Nacka Gimnasium od g. 10.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi  w kościele św. Jana od g. 17.00, następnie nabożeństwo do NSPJ, a po nim Msza św. o g. 18.00. ; po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i ich rodziców; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o chrześcijańskie wychowanie dzieci.
 8. Chór PMK poszukuje nowych chórzystów ze wszystkich głosów. Zapraszamy wszystkich chętnych początkujących, a także doświadczonych. Informacje u p. Tomasza.
 9. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. W ciągu tygodnia Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 10. Kończy się okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
 11. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz