W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.
Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Przeprośmy za nasze grzechy, aby dostąpić przebaczenia i przez sakramentalne znaki dostrzec Boga, który w Chrystusie zbliża się do grzesznych ludzi.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – NMP z Fatimy; 
  • we wtorek – św. Macieja, Apostoła;
  • w czwartek – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika.
 2. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o g.12.00. Apel Jasnogórski.
 3. Informujemy, że zakończenie Katechezy PMK odbędzie się 25 maja o g. 10.00 w kościele św. Jana. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 4. W poniedziałek i wtorek z racji Białego Tygodnia Msze św. wieczorne o g. 18.00 w kościele św. Jana.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy celebrować Niedzielę zesłania Ducha Świętego, z tej racji w naszej wspólnocie gościć będziemy JE Ks. Abp Henryka Nowackiego, który młodzieży Polskiej Misji Katolickiej udzieli Sakramentu Bierzmowania o g. 12.00.
 6. Od środy 15 maja rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością NMP Wspomożenia Wiernych.
 7. W piątek 17 maja spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem od g. 17.00 w kościele św. Jana, Msza św. o g. 18.00, a po niej próba uroczystości.
 8. Trwamy w miesiącu maju, w sposób szczególny poświęconym NMP. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka pieniędzy na potrzeby rodzin z Afryki. Dziękujemy za wsparcie potrzebujących chrześcijan.
 10. Z dalsza informujemy, że od 27 do 31 maja nie ma Mszy św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia, ponieważ wszyscy księża są na dorocznych rekolekcjach zakonnych w Falun.
 11. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00 i 18.00. Msze św. w kościele św. Jana w piątki o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 12. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz