Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca? Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko, ale nie byli w stanie wszystkiego pojąć. My też często zachowujemy się tak samo, jak ci którzy żyli w czasach Jezusa. Pytamy: Kim Ty jesteś, Panie? Znaki i cuda, które Jezus pozostawił i pozostawia każdego dnia na Ołtarzu Miłości, często nie wystarczają nam, ponieważ słabą mamy wiarę. Niech ta Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach poznawania Zbawiciela. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

 1. We wtorek w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej o g. 19.00.
 2. W środę od g. 18.45 w Oratorium „Quo Vadis” kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży.
 3. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców od g. 16.30 w kościele św. Stefana; tego dnia Msza św. o g. 18.00 będzie odprawiona w kościele św. Stefana.
 5. Katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gimnazjum w sobotę 22 maja od g. 11.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotyka się na katechezie w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 14.00.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 7. Trwamy miesiącu maju, w sposób szczególny poświęconym Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msze św. w Oratorium „Quo Vadis” o g. 9.00, 11.00, 13.00 i 15.00, na tych Mszach św. obowiązują restrykcje co do ilości wiernych.
 9. Msze św. w kaplicy, Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Oratorium o g. 17.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze,  składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Zapowiedzi:
  • Dawid Mszański i Nataliia Mszańska, zamieszkali Täby. Zapowiedź III
  • Paweł Michał Szaławiński i Marta Agnieszka Samoraj, zamieszkali Johanneshov. Zapowiedź II
  • Dagmara Sosnowska i Grzegorz Pytlik, zamieszkali Grödinge. Zapowiedź I

Zostaw komentarz