W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.
Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Przeprośmy za nasze grzechy, aby dostąpić przebaczenia i przez sakramentalne znaki dostrzec Boga, który w Chrystusie zbliża się do grzesznych ludzi.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych;
  • w piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 12.00 J.E. Ks. Abp Henryk Nowacki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.Serdecznie zapraszamy.
 3. W dniach 12 -22 czerwca organizujemy kolonie letnie PMK dla dzieci i młodzieży w Łebie. Informacje i zapisy u ks. Pawła.
 4. W sobotę 27 maja o godz. 11.00 Msza św. w kościele św. Jakuba i zakończenie katechezy dla dzieci i młodzieży, tego samego dnia od g. 14.00 w kościele św. Jakuba próba i spowiedź dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania.
 5. Z dalsza informujemy, iż poniedziałku 29 maja do piątku 2 czerwca nie ma Mszy św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia, ponieważ księża będą na rekolekcjach zakonnych w Falun.
 6. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 10.00. i 18.00. Msze św. w kościele św. Jakuba w piątki o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz