Podczas każdej Eucharystii jesteśmy świadkami cudownego rozmnożenia chleba, który dokonuje się mocą Ducha Świętego. Przychodzimy także dziś do ołtarza, aby karmić się manną z nieba, która ma moc i daje siłę w ziemskim pielgrzymowaniu.
Na początku naszej wspólnej modlitwy, przeprośmy Boga za nasze grzechy i słabości, które kaleczą naszą duchową kondycję i prośmy Chrystusa, aby uleczył nas z choroby grzechu i nieustannie dawał nam siebie, pod postaciami chleba i wina – jedyne lekarstwo, które ma moc nas uleczyć.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Filipa Nereusza, kapłana; w piątek – św. Urszulę Leduchowską, dziewicę.
  2. Dziś obchodzimy Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. o g. 12.00 oddamy szczególną cześć Maryi.
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Maryi, z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię Loretańską oraz Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. W sobotę 30 maja zapraszamy dzieci do Bromma Gimnazjum po odbiór świadectw ukończenia katechezy dzieci z klas 0 do 8, w godzinach od 11.00 do 13.00. Do budynku szkoły od strony podwórza mogą wejść tylko same dzieci. Wyjątkiem jest klasa „0” i pierwsza. Prosimy tego dnia, również o zwrot podręczników.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. W tym roku nie odbędą się, również kolonie dla dzieci i młodzieży w Polsce z racji na przepisy obowiązujące w naszej Ojczyźnie.
  7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w kaplicy o g. 17.15
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz