Chrystus przypomni nam dzisiaj, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości bliźniego. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filizoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą przyszliśmy składać daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – Święto Katedry św. Piotra;
  • w środę – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 2. Jutro tj. 21 lutego nie ma Mszy św. wieczornej w kaplicy o g. 18.00 z racji spotkania formacyjnego księży.
 3. W czwartek 24 lutego w Polskiej Misji Katolickiej kurs przedmałżeński. Chętnych zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w kaplicy, a po niej spotkanie kursu.
 4. Msze św. wieczorne w piątki o g. 18.00 w kościele św. Jakuba.
 5. Dziś w Oratorium „Quo Vadis” od godziny 13.00 kurs języka szwedzkiego dla początkujących i zaawansowanych. W imieniu Stowarzyszenia „Ansgar” serdecznie zapraszamy.
 6. Podczas Sportlov (28 lutego – 4 marca) organizujemy półkolonie dla dzieci w Oratorium „Quo Vadis”. Zapisy u ks. Włodzimierza.
 7. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.00. W kaplicy w niedzielę o g. 17.00 oraz w ciągu tygodnia o godz. 10.00 i 18.00, z wyjątkiem piątku o g. 18.00.
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz