Przed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół.

 1. W środę Popielec. Środa Popielcowa rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu, który trwa 40 dni. W tym dniu w kościołach wierni uczestniczący w Mszach św. przyjmują popiół na swoje głowy, aby w ten sposób rozpocząć przygotowanie duchowe do najważniejszych świąt chrześcijańskich, świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia obowiązuję post ścisły.
 2. Msze św. w Środę Popielcową w kaplicy o g. 10.00 i w kościele św. Jana o g. 18.00.
 3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W naszej Wspólnocie Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki po Mszy św. porannej w kaplicy Miłosierdzia Bożego i wieczorem po Mszy św. w kościele św. Jana o godz. 18.00. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po pierwszej Mszy św. o godz. 9.00.
 4. Od 24 do 28 lutego br. organizujemy w Oratorium „Quo Vadis” półkolonie dla dzieci „sportlov”. Informacje u ks. Pawła.
 5. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji JP II, serdecznie zaprasza dziś na godz. 18.00 na spotkanie przy pączkach do dużej Sali parafialnej Katedry Katolickiej.
 6. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, będziemy zbierali ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 8. Zapowiedzi:
  – Adam Jerzy Ordyniec i Kinga Katarzyna Ordyniec,  zam. Bandhagen. Zapowiedź III.
  – Agnieszka Krzysztofiak i Jakub Kielczewski, zam. Spånga, Zapowiedź II.