Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani — jak apostoł Paweł — by głosić nadejście Królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na którą gromadzimy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przychodzi, oświeca nas swym słowem, karmi swym ciałem, leczy choroby grzechu i zwiastuje nadejście Królestwa Bożego. Często panują w nas ciemności grzechu. Nawróćmy się do Boga, przez żal za nasze winy, aby nad nami zabłysło Boże światło, które jaśnieje z tej ofiary i niesie jedność podzielonym i rozdartym przez grzech.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w środę- Środa Popielcowa;
  • w piątek – św. Kazimierza, królewicza.
 2. Dziś po Mszach św. w kościele św. Jakuba oraz w kaplicy modlimy się o pokój na Ukrainie (dziesiątek różańca).
 3. W środę 2 marca z racji Środy Popielcowej, Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w kaplicy o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba o g. 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Popielec rozpoczyna 40 dniowy Okres Wielkiego Postu.
 4. W czwartek 3 marca w Polskiej Misji Katolickiej kurs przedmałżeński. Chętnych zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w kaplicy, a po niej spotkanie kursu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.45 w kościele św. Jakuba, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.30, po Mszy św. Droga Krzyżowa; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o dobre i głębokie przeżycie okresu Wielkiego Postu.
 6. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 i w kościele św. Jakuba po Mszy św. o g. 18.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o g. 9.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. 
 7. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 8. Podczas Sportlov (28 lutego – 4 marca) organizujemy półkolonie dla dzieci w Oratorium „Quo Vadis”. Zapisy u ks. Włodzimierza.
 9. Msze św. w kościele św. Jakuba w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.30. W kaplicy w niedzielę o g. 17.00 oraz w ciągu tygodnia o godz. 10.00 i 18.00, z wyjątkiem piątku o g. 18.30.
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Zostaw komentarz