Liturgia Kościoła pozwala nam dzisiaj czcić Maryję, Matkę Bożą jako wniebowziętą. Maryja jako niepokalanie poczęta i pełna łaski przez całe swe życie nie popełniła najmniejszego grzechu; ustawicznie jeszcze wzrastała w łasce i w tym stanie po zakończeniu ziemskiego życia została przeniesiona do nieba. Droga do nieba, to z jednej strony unikanie grzechu, a z drugiej – życie w stanie łaski uświęcającej. Czy my idziemy tą drogą? Każda Eucharystia, to nie tylko Ofiara Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, ale to Droga, która prowadzi do nieba. Jezus Chrystus poprzez tę Ofiarę, otwiera nam drogę do nieba.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jacka, kapłana, w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę – św. Piusa X, papieża.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś, na Mszach św. poświęcienie ziół i kwiatów
 4. W tym tygodniu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorek od g. 10.00 do g. 12.00.
 5. Trwamy w miesiącu sierpniu, z tej racji zachęcamy do zachowania trzeźwości w naszych domach i rodzinach.
 6. Informujemy, że do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 7. Z dalsza informujemy, że katecheza w Polskiej Misji Katolickiej rozpocznie się 4 września o g. 10.00 Mszą św. na Auli Bromma Gimnasium. Na  Mszę św. zapraszamy katechetów, dzieci i ich rodziców. W roku katechetycznym 2021/2022 powraca, również katecheza w klasie I i kl. 0.
 8. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 1 lipca Msze św. niedzielne są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana. Msze św. w niedziele w kościele św. Stefana będą sprawowane do końca sierpnia. O niedzielnych Mszach św. od września poinformujemy w njbliższym czasie.
 9. W niedzielę 29 sierpnia o godzinie 13.00 w oratorium Quo Vadis przy ulicy Södermanagatan 52 tunnelbana Skanstull rozpoczynamy kursy języka szwedzkiego. W semestrze jesiennym 2021 będzie możliwość uczestniczenia w kursie języka szwedzkiego dla początkujących, średnio zaawansowanych i pierwszy raz w tym semestrze kurs wymowy języka szwedzkiego prowadzony przez Panią Katarine Bergren. Chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie. Kursy organizuje stowarzyszenie Ansgar.
 10. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz piątki o g. 18.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz