Każda Eucharystia przypomina nam o niezgłębionej tajemnicy miłości Boga do człowieka, który poświęcił swego Jednorodzonego Syna, aby przez Mękę na krzyżu wyzwolił nas z niewoli grzechu i otworzył nam bramy nieba. Msza święta jest aktualizacją tej tajemnicy, która miała miejsce na krzyżu. Eucharystia dla każdego chrześcijanina jest lekcją przebaczenia i miłości nieprzyjaciół. Tylko ten prawdziwie kocha, kto potrafi z całego serca wybaczyć winę swojemu bratu.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w czwartek – św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. We wtorek w Oratorium „Quo Vadis” próba chóru Polskiej Misji Katolickiej o g. 19.00.
 3. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Trwamy w miesiącu czerwcu, w sposób szczególny poświęconym Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. 
 6. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 7. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 6 czerwca Msze św. są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana i Oratorium „Quo Vadis”. Nie ma  Mszy św. niedzielnych w Kaplicy. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 50 osób z zachowaniem dystansu.
 8. Msze św. w Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 10. Zapowiedzi:
  • Johny Sarro i Monika Szczecińska, zamieszkali Bandhagen. Zapowiedź I
 11. Pogrzeb:
  • +Piotr Marek Anyst l. 60, w czwartek 17 czerwca o g. 11.00 w Katolickiej Kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz