W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko gorczycy, ale posiadające w sobie moc rozrostu. Każdy w niej może znaleźć spokój i wesele, życia drogowskaz, życia sens i pełnię. Gromadząc się na sprawowaniu Eucharystii Kościół aktualizuje swoje Królestwo Boże przez wspólne uczestnictwo w słuchaniu słowa samego Boga, które ma moc na nowo wzrastać w ludzkich sercach.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w środę – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. ks. Paweł z wychowawcami i dziećmi z PMK przebywa na koloniach letnich w Łebie. Obejmijmy ich naszymi modlitwami. W bieżących sprawach Polskiej Misji prosimy o kontakt z ks. Markiem. 
 3. ks. Włodzimierz zakończył półkolonie letnie dla dzieci w Oratorium „Quo Vadis”. Dziękujemy ks. Włodzimierzowi, wychowawcom oraz sponsorom za zaangażowanie i wszelką pomoc.
 4. Trwamy w miesiącu czerwcu, w sposób szczególny poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do NSPJ. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Z dalsza informujemy, iż w niedzielę 15 października kończymy duszpasterstwo PMK przy kościele św. Jakuba i od niedzieli 22 października wracamy do kościoła św. Jana.
 6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 8. Zapowiedzi:
  • Marcin Lemańczyk i Beata Lewińska, zam. Vårby. Zapowiedź II
  • Cecilia Gertrud Maria Eklund i Leśniewski Jan Adam Tadeusz, zam. Stockholm. Zapowiedź II

Zostaw komentarz