Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia, ale to także jest drogą do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem. Nie zawsze wśród przeciwności potrafimy wytrwać przy Chrystusie i zapieramy się Go przez grzech. Przeprośmy Boga za nasze winy, aby ta ofiara przyniosła nam umocnienie w wierze i w przeciwnościach, jakie przynosi nam życie.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika;
  • w czwartek – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Trwamy w miesiącu czerwcu, w sposób szczególny poświęconym Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 5. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 6 czerwca Msze św. są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana i Oratorium „Quo Vadis”. Nie ma  Mszy św. niedzielnych w Kaplicy. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 50 osób z zachowaniem dystansu.
 6. Msze św. w Oratorium oraz kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 8. Zapowiedzi:
  • Johny Sarro i Monika Szczecińska, zamieszkali Bandhagen. Zapowiedź II

Zostaw komentarz