Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia, ale to także jest drogą do zwycięstwa i chwały. My również nieraz doznajemy cierpień z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem. Nie zawsze wśród przeciwności potrafimy wytrwać przy Chrystusie i zapieramy się Go przez grzech. Przeprośmy Boga za nasze winy, aby ta ofiara przyniosła nam umocnienie w wierze i w przeciwnościach, jakie przynosi nam życie.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. W miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15 (niedziela).
  3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 odmawiamy Litanię do NSPJ.
  4. Dziś, podobnie jak w ubiegłą niedzielę, przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar na rodzinę z Polski, która w pożarze straciła dom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  5. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej będzie nieczynna. W nagłych wypadkach prosimy o osobisty kontakt.
  6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
  7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
  8. Zapowiedzi:
    • Tomasz Zbigniew Kuczyński i Grażyna Anna Gąsienica-Lazi, zam. w Bandhagen. Zapowiedz.

Zostaw komentarz