Człowiek w pielgrzymce życia kroczy różnymi drogami. Nie zawsze ma pewność, że ta droga na której teraz jest, jest właściwa. Eucharystia jest drogą, która prowadzi do Jezusa, bo On pragnie, abyśmy poszli za Nim. Trudno nam czasem zostawić wszystko, wziąć swój krzyż i iść drogą Chrystusa, dlatego często chodzimy po ciemnych zaułkach życia. Przepraszajmy teraz i prośmy, by na ścieżkach naszego życia zawsze świecił Chrystus – wschodzące Słońce, które swym blaskiem opromieni wszystkie nasze mroki, które pojawią się na naszych drogach i ścieżkach codzienności.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w środę – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; 
  • w czwartek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła;
  • w piątek – Pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego.
 2. ks. Paweł zakończył kolonie letnie dla dzieci w Łebie. Dziękujemy wychowawcom oraz dobrym ludziom za zaangażowanie i wszelką pomoc.
 3. Trwamy w miesiącu czerwcu, w sposób szczególny poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do NSPJ. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajenic różańcowych w kaplicy o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się w intencji bezpiecznego przeżywania wakacji.
 5. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba, będziemy zbierać ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.
 6. Z dalsza informujemy, iż w niedzielę 15 października kończymy duszpasterstwo PMK przy kościele św. Jakuba i od niedzieli 22 października wracamy do kościoła św. Jana.
 7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 9. Zapowiedzi:
  • Marcin Lemańczyk i Beata Lewińska, zam. Vårby. Zapowiedź III
  • Cecilia Gertrud Maria Eklund i Leśniewski Jan Adam Tadeusz, zam. Stockholm. Zapowiedź III

Zostaw komentarz