Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynku i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia?
Aby pójść za Jezusem Chrystusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w poniedziałek – św. Tomasza, Apostoła;
  • w czwartek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę;
  • w sobotę – św. Jana z Dukli, kapłana.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc lipiec, w sposób szczególny poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Jakuba od g. 18.00, następnie Adoracja N.S., a po niej Msza św. o g. 18.30. Tego dnia, nie ma spotkania dla ministrantów i ich rodziców. 
 4. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. w kościele św. Jakuba, zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”.Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 6. Z dalsza informujemy, iż w niedzielę 15 października kończymy duszpasterstwo PMK przy kościele św. Jakuba i od niedzieli 22 października wracamy do kościoła św. Jana.
 7. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna.
 8. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy tylko o g.10.00, nie ma Mszy św. o g. 18.00; Msze św. w kościele św. Jakuba w piątek o godz. 18.30 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00.
 9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz