Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno. Eucharystia, którą teraz będziemy celebrować jest dla nas skarbem nieocenionym, pozwala nam zaczerpnąć z  samego źródła Bożej łaski.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • we wtorek – św. Piotra i Pawła, Apostołów;
  • w środę – Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego;
  • w sobotę – św. Tomasza Apostoła.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Trwamy w miesiącu czerwcu, w sposób szczególny poświęconym Sercu Pana Jezusa. Z tej racji przed Mszami św. w kaplicy odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji w piątek okazja do spowiedzi w kościele św. Stefana od g. 17.00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o g. 18.00. W sobotę Msza św. połączona ze zmianą tajemnic różańcowych o g. 10.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Intencja ogólna: O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży na czas wakacji.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na potrzeby Oratorium „ Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 6. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 7. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 1 lipca Msze św. niedzielne są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana. Nie ma  Mszy św. niedzielnych w Kaplicy oraz w Oratorium. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 300 osób z zachowaniem dystansu.
 8. Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje:  nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, wiedzy o Polsce i bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 9. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Zapowiedzi:
  • Johny Sarro i Monika Szczecińska, zamieszkali Bandhagen. Zapowiedź III

Zostaw komentarz