Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno. Eucharystia, którą teraz będziemy celebrować jest dla nas skarbem nieocenionym, pozwala nam zaczerpnąć z  samego źródła Bożej łaski.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; we wtorek – Świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego; w piątek – św. Tomasza, Apostoła.
  2. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15 (niedziela).
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g. 18.00; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: Modlimy się o Bożą opiekę na czas wakacji dla naszych rodzin.
  4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  5. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Przed Mszami św. w kaplicy o g. 10.00 odmawiamy Litanię do NSPJ.
  6. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej będzie nieczynna. W nagłych wypadkach prosimy o osobisty kontakt.
  7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz