Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie wojen i konfliktów. Tylko pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po Zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem i Krwią Przenajświętszą, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.  

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 
  • w środę – bł. Marię Teresę Leduchowską, dziewicę; 
  • w piątek – św. Jana z Dukli, kapłana.
 2. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej jest nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o telefoniczny kontakt.
 3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zbieramyofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
 4. W przyszłą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Od 1 czerwca do 31 sierpnia Msze św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia tylko o g. 10.00, w tym czasie nie ma, również Mszy św. w niedzielę o g. 17.00.
 6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
 7. Zapowiedzi:
  • Mikael Sarmad Kilian i Paulina Komola, zam. Solna. Zapowiedź III
  • Gracz Łukasz i Marlena Wochowska, zam. Bredäng, Zapowiedź III
  • Kurasz Sylwester i Dziorek Patrycja, zam. Solna, Zapowiedź III8. 
 8. Pogrzeb:
  • + Wiktor Alekson l. 81 we wtorek 5 lipca o g. 14.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.

Zostaw komentarz