Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę, uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swe pokorne wyniszczenie w znaku Chleba. Obciążeni grzechami stańmy pokornie przed Bogiem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa i znaleźli ukojenie dla naszych dusz.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • we wtorek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę;
  • w czwartek – św. Jana z Dukli, kapłana.
 2. Z racji roku św. Józefa w każdą środę przed Mszami św. odmawiamy Litanię do św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 5. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji czynna jest tylko we wtorki od g. 10.00 do g. 12.00.
 6. Informujemy, że od 1 czerwca do 31 sierpnia nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (od poniedziałku do czwartku) oraz niedzielnej Mszy św. o g. 17.00.
 7. W związku ze zmianami wprowadzanymi przez Rząd Szwecji, od 1 lipca Msze św. niedzielne są odprawiane tylko w Kościele św. Stefana. Nie ma  Mszy św. niedzielnych w Kaplicy oraz w Oratorium. W kościele św. Stefana obowiązuje limit 300 osób z zachowaniem dystansu.
 8. Kierownik Szkoły Polskiej im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie poszukuje:  nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, wiedzy o Polsce i bibliotekarza. Wszelkie informacje na stronie www.sztokholm.orpeg.pl
 9. Msze św. w Kościele św. Stefana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz piątki o g. 18.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Zapowiedzi:
  • Grzegorz Wójcik i Małgorzata Krupa, zamieszkali Västerhaninge. Zapowiedz I
  • Brzoskowski Andrzej Piotr i Śmigla Katarzyna, zamieszkali Tumba. Zapowiedz I.
  • Bandrowski Jakub Marcin i Dziwulska Magda, zamieszkali Flarken. Zapowiedz I

One Comment

 1. Andrzej Waligora 3 lipca, 2021

  Wielka szkoda i utrudnienie ze nie ma ani mszy niedzielnej ani wigilijnej/sobotniej na Södermannag maten. Wielu nie może wyjechać!
  PaxEtOrdo

  Wyślij

Zostaw komentarz