Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie wojen i konfliktów. Tylko pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po Zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem i Krwią Przenajświętszą, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w środę – św. Jana z Dukli, kapłana; w sobotę – św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  2. W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. w kaplicy o g. 18.00 (z wyjątkiem sobót) oraz Mszy św. w Kaplicy o g. 17.15(niedziela).
  3. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.
  5. W miesiącu lipcu kancelaria Polskiej Misji Katolickiej będzie nieczynna. W nagłych wypadkach prosimy o osobisty kontakt.
  6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
  7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.

Zostaw komentarz